Yaşam

100. Yıl Cumhuriyet Konserleri büyük beğeni topladı

Beylikdüzü Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Konserleri serisi büyük ilgi gördü. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışan etkinliklerle bu şehri buluşturmaya devam edeceğiz” dedi ve ekledi: “Bu ülkeyi var eden değerlerden, değerlerden asla vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyetimizin. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunu ve ayak izlerini takip etmeye devam edeceğiz. Yaşasın cumhuriyet. “100’üncü yılınız kutlu olsun” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Konserleri serisi büyük ilgi gördü. Ücretsiz etkinliklerde birinci olan piyanist Hakan Demir, Cumhuriyet Resitali ile izleyicilere unutulmaz bir klasik müzik şöleni yaşattı. BGSO Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen resitalde izleyiciler yerli ve yabancı pek çok kült eseri dinleme fırsatı buldu. İzmir Marşı ile büyük bir coşkuyla sona eren konserde dinleyiciler arasında yer alan Zehra Çalık, Demir’e teşekkür ederek günün anısına çiçek takdim etti. Mustafa Özarslan ve Küme Çığ’ın, Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası (BGSO) ve Beylikdüzü Çok Sesli Gençlik Korosu (BÇGK) ile birlikte seslendirdiği ‘Aşık Veysel Türküler’ konseri, Beylikdüzü Atatürk Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Beylikdüzü Etabı büyük beğeni topladı. olmuş. Konserin başlamasıyla birlikte izleyiciler Aşık Veysel türküleriyle müzik dolu bir gece yaşadı. 2 saat süren etkinliğin ardından sanatçılar uzun süre ayakta alkışlandı.

 

“100. yılınız kutlu olsun”

Konsere gösterilen ilgiden çok memnun olduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışan etkinliklerle şehrimizi buluşturmaya devam edeceğiz. Bu ülkeyi var eden değerlerden, Cumhuriyetimizin değerlerinden asla vazgeçmeyeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunu ve ayak izlerini takip etmeye devam edeceğiz. Yaşasın cumhuriyet. “100’üncü yılınız kutlu olsun” dedi.

Konser serisinin üçüncü ve son gününde Beylikdüzü Türk Halk Müziği Topluluğu sahne alacak. 27 Ekim Cuma (bugün) saat 20.30’da başlayacak konser, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Beylikdüzü Sahnesi’nde gerçekleşecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu