Teknoloji

160 yerli oyun geliştiricisi İTÜ Çekirdek’te bir araya geldi!

26 Ocak – 28 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında 94 ülkede 686 farklı lokasyonda oyunların eş zamanlı geliştirildiği Global Game Jam etkinliğinin İstanbul merkezlerinden biri de bu yıl dünyanın en iyi üniversite kuluçka merkezi olan İTÜ Çekirdek oldu. İTÜ Oyun Tasarım ve Geliştirme Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği Global Game Jam etkinliğinde 32 farklı grup, farklı içeriklere sahip 32 oyun geliştirdi.

Global Game Jam’24 kapsamında 48 saat süren etkinliğin ilk gününde katılımcılar takımlarını oluşturarak oyunların taslaklarını hazırladılar. Etkinliğin ikinci gününde yılın konsepti ”Beni güldür!” Oyunlarını teması doğrultusunda geliştirmeye başladı. İki gün süren etkinliğin son saatlerinde oyunlar test edildi ve 48 saat tamamlandığında gruplar, oyunlarını tüm katılımcılara sundu.

“GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNE VE GENÇLERİMİZE DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Etkinliğe ev sahipliği yapan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, etkinliğe ilişkin değerlendirmesinde; ”’Teknolojiye dayalı döngüsel ekonomi, küresel ölçekte girişimcilik ekosistemini de değiştirdi. İTÜ ARI Teknokent olarak teknoloji girişimcilik ekosistemini her geçen yıl büyütmeye devam ediyoruz. Son birkaç yıla bakıldığında oyun teknolojileri en çok ilgi gören dalların başında geliyor. İTÜ ARI Teknokent olarak gençlerimize girişimcilik ruhunu yayma yolunda destek olmaya devam ediyoruz. “160 yetenekli gencin 48 saat boyunca bir araya gelerek büyük bir iş birliği ve ekip çalışmasıyla oyunlar geliştirmesi geleceğimiz ve sektörümüz açısından çok değerli.”Sanki konuşuyordu.

Tüm dünyada değerli kabul edilen Global Game Jam’24 etkinliği, katılımcılara oyun geliştirmenin yanı sıra deneyim kazanma, grup halinde çalışma ve becerilerini geliştirme fırsatı sunarken, aynı zamanda küresel dünyaya katkı sağlama şansı da sunuyor. oyun endüstrisi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu