Yaşam

Adıyaman’da kurtarılan Eylül, ailesi tarafından sahiplenildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından bölgeye hızlı bir şekilde arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Gümüşhane Belediyesi itfaiye ekipleri de çalışmalara destek için bölgeye gitti.

Adıyaman Malazgirt Mahallesi 1071 Sokak’ta bulunan 5 katlı binanın enkazından 30 saat sonra Eylül Klima Bali’yi kurtaran ekipler, anne ve babasının cansız bedenlerini buldu.

Tedavi altına alınarak taburcu edilen küçük kız, yakınına teslim edildi. Ölen anne ve babanın kızlarını korumak için üzerlerine saklandıkları, beton blok altına gömülerek can verdikleri ortaya çıktı.

“Halının anası olduğunu sandığımız şey”

Eylül İklim Bali’yi kurtaran ekipte yer alan Gümüşhane Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Demir şunları söyledi:

Sesi dinlediğimizde Eylül’ü duyduk. Eylül, ‘Ben geldim! İşimize başladık. Eylül’ün yüzüne zarar vermeyecek şekilde çalışmalarımıza başladık. Enkazın ilk bölümünü açtık ve çocuğumuzun yüzünü gördük. Gözlerindeki ışıltıyı gördüğümüzde grup olarak duygu dolu anlar yaşadık. Eylül’ün üzerine yastık mı halı mı zannettik, annesi çıktı. Annesi depremde Eylül’ün üzerine düşüp onu kurtarmaya çalışırken, baba onlara kalkan olmuştur. Eylül’e anne ve babasının öldüğünü anlamaması için zarar görmemesi gerektiğini söyleyerek yüzünü kapatacağımızı söyledik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu