Haber

AK Parti Mardin’de belediye başkan adaylarını tanıttı

AK Parti Mardin’de belediye başkan adaylarını tanıttı

MARDİN – AK Parti, Mardin’de büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Programda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Vedat Işıkhan, seçimlerin önemine ilişkin mesajlar verdi.

Aday tanıtım töreni Artuklu kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. 10 ilçeden binlerce partilinin katıldığı tanıtım töreninde AK Parti’nin 10 ilçe belediye başkan adayı ve Büyükşehir Belediyesi Lider Adayı kamuoyuna tanıtıldı.

Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Vaha Alma, “Mahalle muhtarlarımızdan muhtarlarımıza, ilçe teşkilatlarımızdan il yönetimimize, kadın kollarımızdan il gençlik kolları birimlerimize kadar kardeşliğimizin var olduğunu görüyoruz. Hizmet aşkıyla birleştik. Yerel seçimlere çok az kaldı ve ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi milletimize en iyi hizmeti vermek için var gücümüzle çalışıyoruz.” “Yapılan çalışmalar, istişareler ve eğilimler sonucunda ilçelerimize adaylarımızı belirleme süreci nihayet tamamlandı” dedi.

Mardinli hemşehrilerimi Cumhurbaşkanımıza olan vefa borcunu ödemeye davet eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Vedat Işıkhan şunları aktardı:

Adaylarımıza, Mardin’i Türk Yüzyılına hazırlayacak ekibe ve Mardin’e değer katacak AK Parti teşkilatına başarılar diliyorum. Hepsini tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun. “Bütün sorunlarla ilgilenen belediye başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Efkan Ala, “Adayları tebrik ediyorum, daha güçlü bir belediye için sizlerden destek bekliyoruz.”

Ala, “Gençleri tebrik ediyorum. Beklenen ve inanılan bir gençlik gördüğüm için onları tebrik ediyorum. Kadınlarımızın ülke yönetimine katkısı var. Hepsini tebrik ediyorum. Ailelerini ziyarete gittiğinizde onlara da katılmalarını söyleyin.” Adaylarımızdan destek bekliyoruz.”

Konuşmaların ardından AK Parti’nin Mardin’deki ilçe belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti’nin Mardin’deki ilçe belediye başkan adayları şu şekilde açıklandı: AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, Artuklu İlçe Belediye Başkanı Adayı Mehmet Tatlıdede, Dargeçit İlçe Belediye Başkan Adayı Mehmet Cüneyt Aksoy, Derik İlçe Belediye Başkan Adayı Faruk Necimoğlu, Kızıltepe İlçe Belediye Başkan Adayı Aday Ali Ertaş, Mazıdağı İlçe Belediye Başkanı Adayı İlhameddin Belek, Midyat İlçe Belediye Başkanı Adayı Veysi Şahin, Nusaybin İlçe Belediye Başkanı Adayı Mehmet Çelik, Ömerli Belediye Başkanı Adayı Hüsamettin Altındağ, Savur Belediye Başkan Adayı Engin Uğur Hamidi, Yeşilli Belediye Başkan Adayı Hayrettin Demir aday oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu