Haber

AŞTİ’de yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

AŞTİ’de yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi’nin çağdaş ve konforlu bir görünüme kavuşması için başlattığı yenileme çalışmaları çerçevesinde eski büfeler çağdaş ve konforlu yerlerine taşınırken Terminalde yeni toplantı alanı, ofis, kütüphane, stant alanı ve çocuk oyun alanları da kuruldu.

Türkiye’nin en büyük otobüs terminallerinden biri olan AŞTİ’de yıllar sonra başlatılan yenileme çalışmalarının birinci etabında; ekonomik ömrünü tamamlayan ısıtma, yangın merdivenleri, oturma kümeleri, tavan aydınlatma ve havalandırma sistemleri tek tek yenilendi. Terminal içerisinde yapıldığı günden bugüne kadar hiç bakım görmeyen, deforme olmuş yanıcı gereçten imal edilmiş duvar kaplama panelleri de kaldırılarak, yanmaz nitelikte çimento ve alçı temelli cephe kaplama materyalleri ile tüm iç cephe duvar kaplamaları değiştirildi.

Mevcut büfeler kaldırılarak yerlerine 26 adet büfe yapıldı

İkinci etap çalışmaları kapsamında ise AŞTİ’nin giden yolcu katındaki mevcut büfeler kaldırılarak yerlerine 26 adet büfe yapıldı ve yan kanatlarda boşaltılan gişe yerlerine 10 dükkan tahsis edildi. Yenileme çalışmalarının akabinde daha çağdaş ve konforlu bir hale getirilen büfeler, esnafla buluşturuldu.

Otobüs yazıhaneleri de vatandaşların ulaşımı ve yoğunluk bölgelerine nazaran tekrar düzenlendi. Toplam 8 milyon 920 bin TL maliyetle yenilenen otobüs yazıhaneleri ve büfeler daha fonksiyonel bir hale getirilmiş oldu.

Seyahat temalı kütüphane ve çalışma salonu yapıldı

Yenilemenin üçüncü etabında gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte AŞTİ’ye; seyahat temalı bir kütüphane, üniversite öğrencilerinin kullanabileceği bir de ders çalışma salonu, günlük kiralık ofis, toplantı salonları, stant ve şov salonu ile çocuk oyun alanları yapıldı.

“Yeni yıla girmeden tamamlayarak hizmete açacağız”

Başkent Ulaşım ve Doğalgaz Genel Müdürü Vecihi Halil İyigün hem gelen yolcu hem giden yolcu katında bulunan büfe ve stantları muhakkak bir temele nazaran daha düzgün ve kullanılabilir bir alana taşımaya devam ettiklerini belirterek, “Giden yolcu katında 12 büfe ve toplam 5 standın yerleri de hazırlandı, esnafımız taşınma işlemini de tamamladı. Giden yolcu katının inşaatı ise devam etmekte, yeni yıla girmeden tamamlayarak hizmete açacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu