Haber

Aynı soyadını taşıyan akademisyenin iddiasına yanıt

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Ercan Ekinci, kendisi ile aynı soyadına yapılan atamalarla ilgili açıklama yaptı. Ekinci, kendisiyle aynı soyadını taşıyan iki akademisyenle akrabalığının olmadığını belirtirken, diğer iki kişinin akrabası olduğunu söyledi.

RANDEVULAR NASIL YAPILDI?

Personel alımından Rektör Yardımcısı Prof. Ercan Ekinci, üniversiteye kendi şahsıyla aynı soyadı taşıyan kimseyi kabul etmediğini söyledi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapan LO Ekinci’nin atanmasına ilişkin Ekinci, şunları söyledi: “Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alım ilanına yapılan başvuru sonucunda atamaya başarıyla hak kazanmıştır. 02.10.2019 tarih ve 30905 sayılı. “2019 yılında görevine başlamıştır. LO Ekinci’nin ataması üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. A. Levent döneminde gerçekleşmiştir. O tarihte üniversitede herhangi bir idari görevim yoktu.”

Son olarak Ekinci diğer akademisyenlerin atamaları konusunda da aynı şeyi söyledi.

Ekinci: “Üniversitede çalışan ve aynı soyadını taşıyan bir akrabanız yok mu?” Soruya yanıt olarak iki akademisyeni tanıdığını ve birbirleriyle akraba olduklarını ancak söz konusu akademisyenlerin atanmasında üniversitede herhangi bir idari görevinin bulunmadığını, ilgili kişilerin başvuruda bulunduğunu söyledi. kamuoyuna yapılan duyurularla üniversiteye duyurulur. Ekinci, atamaların eşit şartlarda yapıldığını ve atamaların üniversite kurulları tarafından bilim sınavları sonucunda başarılı bulunması sonucu yapıldığını belirterek, tezleri reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu