Haber

Başkan Çalık minikler ve aileleriyle buluştu

İSTANBUL (İGFA) – Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Belediyesi’nin hayata geçirdiği kreşlerde eğitim gören çocuklar ve aileleriyle kahvaltıda buluştu. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen kahvaltı programına yüzlerce öğrenci ve velileri katıldı. Toplantıda çocuklarla tek tek ilgilenen Lider Çalık ve eşi Zehra Çalık, velilerin teklif ve taleplerini de dinledi.

“HER ÇALIŞMANIN ODAKINA ÇOCUKLARIMIZI KOYUYORUM”

Konuşmasında hayata geçirdiği uygulama ve projeler hakkında bilgi veren Lider Çalık, Beylikdüzü’nde yaşayan herkese eşit hizmet sunduklarını belirtti. “Ben çocuklarımız için çabalayan bir belediye başkanıyım” diyen Belediye Başkanı Çalık, şöyle konuştu: “İnsanın memleketi çocukluğudur. Çocukluğu güzel geçen insan, gelecekte çok faydalı işler yapacaktır. Çocukları insan gibi yetiştirmek bizim sorumluluğumuzdur. Keyifli bireyler.Yerel yönetim olarak bunu yapmaya çalışıyorum.Çocuklara karşı hassasiyetimi herkes biliyor.’Kim için çalışıyorsun’ diye sorduklarında aklıma ilk gelen çocuklarımız oluyor.Çalışmaya devam edeceğim. çocukların, gençlerin ve kadınların bu toplumda daha iyi konumlara ulaşmasını sağlamak. Bir toplumda çocukları, gençleri ve kadınları mutlu ve huzurlu hale getirdiğinizde emin olun toplum da memnun olacaktır. “Çocuklarımızı merkeze koydum yaptığımız her şeyden” dedi.

“BEYLİKDÜZÜ’DE NEFES ALDIK”

Çocukların gelişimini destekleyen projeler üretmeye devam edeceklerini belirten Önder Çalık, “Beylikdüzü’nde bilimden sanata, teknolojiden kültür merkezlerine kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Çocuklarımız ve aileleri için kreşler, anne-çocuk merkezleri kurduk. Yaşam vadileri ve yeşil alanlarıyla Beylikdüzü’ne hayat verdik. Gürpınar ve Yakuplu’da kent ormanları yaptık. “Hayat Bahçemizde ürettiğimiz ürünleri ihtiyaç sahibi komşularımıza ulaştırıyoruz” dedi.

“BELEDİYE VE BELEDİYE HİZMETLERİNDE BİZİMLE REKABET ETMEYE ÇALIŞMAMALILAR”

Beslenme Zamanı uygulamasıyla tüm Türkiye’ye ilham veren bir projeyi hayata geçirdiklerini hatırlatan Önder Çalık, “Çocukların bu şehrin sokaklarında, parklarında, bahçelerinde huzur içinde oynayabileceği bir şehir inşa etmek için yola çıktık. Bu kararlılığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu şehirde anneler, çocuklar ve gençler için çalışmaya devam edeceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Belediye bizim işimiz. Belediye ve belediye hizmetlerinde bizimle rekabet etmeye kalkmasınlar. “Beylikdüzü’nde asla yarışmamalılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu