Haber

BBP Genel Başkanı Destici’den 28 Şubat mesajı Açıklama

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, özellikle 28 Şubat’ta millet iradesine aykırı her türlü müdahaleyi kınadıklarını belirtti.

Destici, 28 Şubat darbesinin yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, darbeyle birlikte Cumhuriyet tarihinin en karanlık ve en utanç verici döneminin yaşandığını belirtti.

Destici, söz konusu dönemin siyasi yapıyı tasarlama girişimi olduğu kadar, inançları, fikirleri ve yaşam biçimlerini belirlemeye çalışan garip ama acımasız bir toplum mühendisliği projesi olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“28 Şubat, millet iradesine müdahale etmenin yanı sıra, üniversitelerden başları kapalı olduğu için sürüklenen kız çocukları ile askeri hastanelere, ordu evlerine götürülmeyen asker, şehit ve gazi anneleriyle sembolize edildi. , ve çocuklarının düğünleri.Birçok kamu görevlisi inançları nedeniyle görevden alındı.Bin yıl sürdüğü söyleniyor.28 Şubat, planlayıcıları,uygulayıcıları ve destekçileri ile birlikte birkaç yılda ortadan kayboldu.Ancak geride bıraktı. ilkeleri temelinden sarsılmış bir hukuk anlayışıyla devletin tüm birimlerine sızmış olan FETÖ’nün mirasıdır.”

Destici, o dönemin siyasetçilerinin 1960’lar ve 1980’lerin ürkütücü anılarının yarattığı sessizlik ve ihtiyatla karşılaştıklarını, ancak dönemin BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun “siyaset üzerine yıkılmaya çalışılan korku duvarını tek başına yıktığını” kaydetti.

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun bu anlamda tarihin çok kritik bir noktasında olduğunu belirten Destici, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet tarihindeki darbelerin ve darbe girişimlerinin tamamı millet iradesini ve milletimizin geleceğini hedef almıştır. Hepsi hukuk dışı ve dış desteklidir. Ülkemize, milletimize ve devletimize büyük zararlar vermiştir. 28 Şubat başta olmak üzere millet iradesine yapılan tüm müdahaleleri kınıyoruz. Vatanı, milleti ve devleti için fedakarlığı seçen kahraman vatan evlatlarını liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmet ve minnetle anıyorum.

bahcesarayhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu