Ekonomi

BIST’teki ilaç şirketi cirosuna önemli katkı sağlayacak bir anlaşmaya imza attı

Investing.com – Gen İlaç, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada Sosyal Güvenlik Kurumu ile (SGK) yapılan anlaşmanın detaylarını paylaştı.

Gen İlaç tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GEN) ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında distribütörü olduğumuz Eusa Pharma Inc. tarafından üretilen “Dinutuximab Beta” etken maddeli “QARZIBA 4,5 MG/ML VIAL” isimli ilacın tedarikine yönelik Alternatif Geri Ödeme Sözleşmesi imzalanmıştır.”

Açıklamanın devamında sözleşmenin 1 Nisan tarihinde imzalandığını ve 3 yıl süreli olduğu bilgisi verilirken anlaşmanın toplam satışlara katkısının 25,5 milyon euro’nun üzerinde olması beklendiği bildirildi.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyuizleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimizeburadan ulaşın.

Gen İlaç, ayrıca bu sözleşme ve dün imzalanan diğer sözleşmeler ile birlikte şirketin 3 yıl süre ile söz konusu ilaçların SGK nezdindeki tedarikini sağlayacağını ve bu sözleşmeler ile şirketin faaliyet alanındaki konumunun daha da güçlü hale geldiğini aktardı.

GENIL fiyatında son durumda

GENIL, gün içi işlemlerde %9’a kadar gün sonuna doğru geri çekilirken son saatte %1 değer artışıyla 70,25 TL’den işlem görüyor. GENIL, geçen ay 84,5 TL’de zirve seviyesini gördükten sonra Mart ayını, %6,95 değer kaybıyla kapattı. Bunun yanında hissenin yılın ilk çeyreğinde %50 değer kazandığı görülüyor.

InvestingPro ise GENIL’in adil değerini 77 TL olarak hesaplarken güncel durumda göre hissenin %10 oranında iskontolu hareket ettiği yorumu yapılabilir. Şirket özetinde ise Gen İlaç’ın kârlılık ve fiyat momentumu güçlü kasları olarak görülürken nakit akışı geliştirilmesi gerek yönü olarak gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu