Haber

Blinken’den Netanyahu’ya “iki devletli çözüm” vurgusu

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmede Filistin sorununa “iki devletli çözüm” vurgusu yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price tarafından yapılan yazılı açıklamada, Blinken’in Netanyahu ile telefonda yaptığı ikili görüşmede ABD’ye Filistin-İsrail ihtilafına ilişkin “iki devletli çözümü” hatırlattığı belirtildi.

Açıklamada, “Dışişleri Bakanı Antony J. Blinken bugün, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile müzakere edilmiş iki devletli çözüme desteğimizi ve uygulanabilirliğini tehlikeye atan politikalara karşı olduğumuzu yineledi.” bilgiler paylaşıldı.

Açıklamada, “Bakan, İsraillilerin ve Filistinlilerin sükuneti yeniden sağlamak için adımlar atması gerektiğinin altını çizdi ve gerilimi daha da tırmandıracak tek taraflı tedbirlere güçlü bir şekilde karşı çıktık” denildi. terimler kullanıldı.

Blinken ve Netanyahu’nun görüşmesinde “İran’ın oluşturduğu tehditler de dahil olmak üzere daha geniş bölgesel konuların ele alındığı” ve ABD’nin İsrail’in güvenliğine “güçlü bağlılığının” vurgulandığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu