Haber

Bulgaristan’da ortak denetimde 145,11 kilo esrar bulundu

Bulgaristan’da Kaptan Andreovo sınır kapısında gümrük görevlileri ve sınır polisi tarafından yapılan ortak denetimde bir kamyonda 145,11 kilogram esrar bulundu.

Kapıkule’nin karşı tarafında Kaptan Andreovo sınır kapısından Türkiye’ye gitmekte olan Romanya plakalı TIR’da kimyasal maddelerin arasına gizlenmiş esrar bulundu.

Avusturya vatandaşı olan sürücü, gümrük memurlarına, Batı Avrupa’dan gelip Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye taşınan malların kimya endüstrisi için barut alet olduğunu beyan etti. Belgeli beyan edilen mallar, yoğunluğa göre röntgen cihazına gönderildi.

Fiziki inceleme sırasında gümrük görevlileri, kargo odasında beyan edilen mallarla birlikte paletlerin arkasında kuru çimenli bir kütleye sahip toplam 135 polietilen torba içeren 5 torba ve 9 kutu keşfetti. Esrar için reaksiyona giren kısım uyuşturucu testine tabi tutuldu. Narkotik ihracının toplam brüt yükünün 145,11 kilogram, değerinin ise 1 milyon 153 bin euro civarında olduğu belirtildi.

Ayrıca sürücünün şahsi muayenesinde çantasında 90 leva bedelle 2.40 gram esrar bulundu. Olayla ilgili olarak Haskovo İlçe Savcılığı nezaretinde soruşturmayı yürüten gümrük müfettişi tarafından ön yargılama süreci başlatıldı. – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu