Haber

Çin’de Yaşayan Rus Vatandaşının Gözünden Çin’in Pandemiyle Mücadele Politikası

34 yaşındaki olan ve Çin’de yaşayan Rus vatandaşı Galieva Olga, kocası ve iki çocuğuyla birlikte Çin’in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin merkezi Harbin’de yaşıyor.

Bir zamanlar sağlık çalışanı olan Olga, kendi topluluğunda Kovid-19 ile mücadeleye yardım etmesi gerektiğini hissetti ve 2020’de nükleik asit testi grubunda çalışmaya istekli oldu.

Olga’ya göre, Çin’in insanlara öncelik veren pandemiyle gayret siyaseti, insanların hayatları üzerindeki etkiyi en aza indirecek biçimde optimize edildi.

SES (Çince): GALİEVA OLGA, Harbin’de yaşayan Rus gönüllü

“12 yıldır Çin’deyim. 2020’de Harbin’de doğrulanmış Kovid-19 hadiseleri olduğunda, topluluğum istekli arıyordu. Bu yüzden kocama başvurabilir miyim diye sordum. Yabancı olduğum için istekli olup olamayacağımdan emin değildim, kocam ‘denemelisin’ dedi. Bu yüzden topluluk ofisine gittim ve müracaatım onaylandı.

Çin’in politikaları sadece insanların sağlığını korumakla kalmıyor, aynı zamanda insanların günlük yaşamlarını da güvence altına alıyor. Şu anda yaptırdığımız nükleik asit testleri de insanların sağlığı için alınan tedbirler arasında yer alıyor.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri, Çin’in Harbin kentinden bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu