Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye Çocuk Hakları Strateji Belgesi ve Eylem Planı” Genelgesine İlişkin Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Çocuk Hakları Strateji Belgesi ve Eylem Planı” konulu genelge yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Resmi Gazete’de yayımladığı genelgede, Türkiye’de çocukların her zaman geleceğin teminatı olarak görüldüğünü ve onlara müreffeh bir gelecek sunmaya özel bir değer verildiğini vurguladı.

Mevzuat ve üst politika belgelerinde çocuk yetiştirme, eğitim, sağlık ve ailenin korunması gibi konuların özellikle vurgulandığını belirten Erdoğan, “Çocuk koruma alanındaki ihtiyaçların belirlenmesi gibi tüm aşamalarda yürütülen bütünleştirici çalışmalar” , müdahalelerin planlanması, uygulanması ve izlenmesi, günümüz koşullarına uygun, etkin hizmetlerin geliştirilmesi için temel oluşturur.” sözlerini kullandı.

Çocuklara yönelik koruyucu müdahalelerin planlanarak çocukların sağlıklı gelişimini destekleyecek tedbirlerin hayata geçirilmesi için paydaşların işbirliğinin esas olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu prestij ile Türkiye’de çocuk hakları alanında yapılacak çalışmalara yön vermek amacıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na uygun olarak Türkiye Çocuk Hakları Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2023-2028) hazırlanmıştır. Söz konusu Strateji Belgesi ve Eylem Planı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde (www.aile.gov.tr) yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu