Haber

Erdoğan: CHP’nin kentsel dönüşüm karşıtlığının arkasında halk husumeti var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maraş’ta düzenlenen Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreni’nde konuştu. Törene canlı temasla katılan Erdoğan, halk düşmanlığının arkasında CHP’nin kentsel dönüşüm projelerine karşı çıkmasının olduğunu söyledi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

DÜNYADA BİR GECEDE 50 BİNDEN FAZLA CAN YARATTIK: Yüzyılın felaketi olan depremlerin üzerinden 6 aydan fazla zaman geçti. En yıkıcı felaketlerden birini yaşadık. 50 binden fazla evladımızı, dostumuzu, dostumuzu bir gecede toprağa verdik. Devletimiz tüm imkanlarıyla yanınızda dedik. Ondan sonra da afet bölgesinden elimizi çekmedik. Maraş’ın neredeyse üçte biri yaşanmaz hale geldi. Burada yapılacak konut sayısı 19 bin 418. Köy konutlarıyla birlikte bu sayı 29 bin 47’ye ulaşıyor. İlk yıl 319 bin konutu hak sahiplerine ulaştırmayı hedefliyoruz. Diğer tüm sözlerimiz gibi bu sözümüzü de tutacağız.

CHP’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNE İTİRAZININ ARKASINDA HALK DÜŞMANI VAR: İBB Başkanlığımızdan bu yana kentsel dönüşüm sorununu hep gündemde tutmaya çalıştık. Düzensiz yerleşimin olduğu şehirlerde bunun bir zorunluluk olduğunu özellikle belirtmiştik. TOKİ aracılığıyla bunu değiştirmek için çalışmalar yaptık. Türkiye’deki muhalefet anlayışı insan hayatını doğrudan ilgilendiren bu sorunun önüne dahi geçmeye çalışmıştır. Projelere “rastgele dönüşüm” diyerek iftira attılar. Kendileriyle aynı ideolojik kafaya sahip oda ve meslek kuruluşları aracılığıyla projeleri yargıya taşıdılar. Maalesef Maraşlı, Hataylı, İstanbullu kardeşlerim bu projeleri lüks olarak gördüler. Seçim sürecindeki sorunun saf olmadığını anladık. CHP’nin kentsel dönüşüm projelerine karşı çıkmasının arkasında bir halk düşmanlığı var. Sırf oy tercihleri ​​için söylediklerini afetzedelerimize bırakmadılar. Afet mağdurlarımıza zulmedenlerin gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

6,5 MİLYON KONUTU DÖNÜŞTÜRMEYİ HEDEFLİYORUZ: Kıymetli Maraşlılar, son 21 yılda kentsel dönüşüm ve depreme hazırlık adına ne yaptıysak bu takoz zihniyetine rağmen yaptık. 3.3 milyon konut yaptık. Türkiye genelinde 6,5 milyon konutu hızla dönüştürmeyi hedefliyoruz. Canlı iletişim ile temellerini atacağımız kentsel dönüşüm projeleri de bu vizyonun bir parçasıdır. 7 farklı bölgede temel atma törenlerini gerçekleştiriyoruz. Bugün 9 bin 74 konut ve 231 işyerinin ilk hafriyatını yapıyoruz. Projelerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutluyor, sizleri sevgiyle selamlıyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu