Haber

Hamas tarafından serbest bırakılan 85 yaşındaki İsrailli kadın konuştu: Cehennemi yaşadım

Hamas İzzeddin El Kassam Tugayları’nın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları tarafından dün gece serbest bırakılan iki rehineden biri olan 85 yaşındaki Yocheved Lifshitz, teröristlerin elini sıktığı görüntülerin ardından canlı yayında yaşadıklarını anlattı. Hamas militanı ve veda ediyor. Militanların esir aldığı sırada kendisine sopalarla vurulduğunu ve vücudunda morluklar olduğunu belirten yaşlı kadın, “Cehennemi yaşadım” dedi.

CANLI YAYINDA İLGİNÇ BİR AN YAŞANDI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Katar ve Mısır’ın arabuluculuğu sonrasında iki rehineyi daha serbest bıraktıklarını duyurdu. Hamas’ın canlı yayınladığı o anlarda farklı bir olay daha yaşandı.

EL SIKIŞTI VE VEDA ETTİ

Günlerdir Hamas’ın rehin tuttuğu kadınlardan birinin, kendilerini devralmaya gelen subaylardan birinin yanına yaklaşırken bir Hamas militanının elini sıkması dikkat çekti.

“ÖRÜMCEK AĞ GİBİ TÜNELLERDE TUTULDUK”

Hamas militanlarının el sıkışıp vedalaştığı görüntüleriyle ses getiren 85 yaşındaki İsrailli Yocheved Lifshitz, Gazze’de motosiklete bindirilip örümcek ağı gibi tünellerde tutulduğunu söyledi.

“HAMAS TÜM İHTİYAÇLARIMI KARŞILIYOR”

Götürülürken sopalarla vurulduğu için vücudunda morluklar oluştuğunu anlatan kadın, “Cehennemi yaşadım” dedi. 2-3 günde bir doktorun kendisini kontrol ettiğini ve Hamas’ın tüm ihtiyaçlarını karşıladığını belirtti.

EŞLERİ HALA HAMAS’IN ELİNDE

Lifshitz’in 83 yaşındaki kocası Oded ve Cooper’ın 85 yaşındaki eşi Amiram’ın hâlâ Hamas tarafından rehin tutulduğu bildirildi. Lifschitz’in kızı Sharone, babasının annesinin yanında tutulmadığını, dolayısıyla nerede olduğunu hâlâ bilmediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu