Yaşam

ICYF Önderliğinde 20 Ülkeden Gençler Ortak Gelecek İçin Buluşuyor

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) öncülüğünde 20 ülkeden 100 genç, kamu diplomasisi, sürdürülebilir kalkınma, yaratıcı endüstriler ve finans konularında görüş ve deneyimlerini paylaşmak üzere Tataristan’ın Kazan kentinde bir konsere gelecek.

Rusya-İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kampüs Programı 12-16 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında Tataristan’ın Kazan şehrinde gerçekleştirilecektir. Kazan-OIC Gençlik Başkenti 2022 kapsamında düzenlenen program kapsamında Rusya-Balkan Gençlik Forumu ve Rusya-İİT Gençlik Forumları da düzenlenecektir.

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), Tataristan Cumhuriyeti Gençlik İşleri Bakanlığı, Gençlik Diplomasisi Akademisi, Yaratıcı Gençlik Akademisi ve Tataristan Cumhuriyeti Gençlik Halk Vakfı “SELET”in katılımıyla düzenlenen Kampüs programına 75 ülkeden 1400 kişi başvurdu. Programa Türkiye, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Bangladeş, Kamerun, Mısır, Endonezya, Kazakistan, Kırgızistan, Malezya, Karadağ, Fas, Nijerya, Pakistan, Kuzey Makedonya, Katar, Senegal, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan’dan 100 delege katılacak.

Gençlerin görüş ve deneyim alışverişinde bulunabileceği çok yönlü bir platform oluşturmayı hedefleyen program kapsamında “Kamu Diplomasisi”, “Sürdürülebilir Kalkınma”, “Yaratıcı Endüstriler” ve “İslami Finans” konuları ele alınacak.

ICYF Lideri Taha Ayhan, Kazan-OIC Gençlik Başkenti 2022 kapsamında yıl boyunca kültürden bilime, diplomasiden finansa birçok farklı konuda gençlerin Kazan’da bir araya gelerek görüş ve deneyimlerini paylaştıklarını belirterek, “ Kampüs programı, İKT bölgesindeki gençlerin pek çok konuda güçlerini birleştirmeleri için bir platformdur. oluşturacak. Kampüs programını, gençlerin küresel sorunlara yenilikçi fikirler ve etkin çözümler bulmaları ve kapasitelerini geliştirmeleri için önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu