Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları harekete geçti: Sefalet artışlarını kabul etmiyoruz

Konak Kültürpark’ta Büyükşehir Belediyesi binası önündeki meydana gelen sendika üyeleri sloganlar attıktan sonra 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.

Grubun adına ilişkin basın açıklamasını okuyan sendika işyeri temsilcisi Şükriye Yavuz, belediye yönetimi ile 5 oturumda yapılan görüşmelerde uzlaşma sağlanamadığını söyledi.

“YOKSULLUK FİYATLARINI KABUL ETMİYORUZ”

Yavuz, belediyenin yüzde 42 zam teklifinin gerçeklerden kopuk olduğunu, çalışanların geçimlerini anlamaktan uzak bulduğunu belirtti.

“Sendikamız, mevcut sosyal denge tazminatı olan 4 bin 560 liranın yüzde 86 artırılarak 8 bin 500 liraya, her biri 1500 lira olan 5 ikramiyenin 6’ya, 3’e çıkarılmasını talep etti. Belediye emekçilerini bir nebze olsun rahatlatmak için bin lira. Ancak bu ve diğer talepler bizimdir. Hakkımızı alana kadar eyleme devam edeceğiz. Doğumdan ölüme hayatın her alanında İzmirlilere hizmet veren belediye emekçileri için bir hayır kurumu olarak görülen hayırseverlik şeklinde yoksulluğun artmasını kabul etmiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ücretli meclis üyelerini insanca ve onurlu bir yaşam mücadelemizde yanımızda görmek istiyoruz.”Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu