Haber

Kayseri Valisi’nden Talas’a ‘hemen’ övgü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Konteynerle ilgili bilgi veren Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Çok iyi düşünülmüş bir çalışma oldu. Allah göstermesin ama acil durumlarda çok güzel kullanılacak bu konteyner için başkanımıza teşekkür ediyorum.” Vali Çiçek, bu tür uygulamaların yaygınlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer ile birlikte, Talas Belediyesi’nin ödüllü bir projeyle yeniden düzenlediği Mevlana Meydanı’nda bulunan Acil Durum Konteynerini inceledi.

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu hatırlatan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, konteyner hakkında bilgi vererek, “85 bin nüfuslu Mevlana İlçemizde bu meydanı düzenlemeden önce geçen yıl acil durum konteynerini hazırladık. Kare düzenleme çalışmalarının tamamlanması ile konteyneri yerleştirdik. Deprem veya diğer afetlerde hem vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını hem de arama kurtarma ekiplerinin malzemelerini içerecek bu konteynerde hiçbir şey yok. Burada güneş enerjisi panelinden elektrik, bağlantı için televizyon, yiyecek, içecek ve battaniye gibi temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Nüfusun yoğun olduğu diğer parklara da bu konteynerleri yerleştireceğiz.” söz konusu.

Başkan Yalçın, Acil Durum Konteynerlerinin sayısını artırarak ilçenin farklı park ve meydanlarına yerleştireceklerini sözlerine ekledi. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, jeneratörden ilk yardım malzemelerine kadar kurtarma ekipmanları, yangın söndürücü, demir kesme makası ve balyozun bulunduğu acil durum konteynerine de övgüde bulundu.

Vali Çiçek, Acil Durum Konteynerinin örnek olmasını dileyerek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu