Haber

Meteoroloji’den 15 şehre uyarı: Toz taşınımı bekleniyor

Bugün yurt genelinde yağmur bekleniyor. Yağışların güney kesimlerde çoğunlukla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batı ve güneyi ile Güneydoğu Anadolu’da yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı beklendiği için ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinin azalması, hava kalitesinin düşmesi, yağışlı bölgelerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır. .

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, Güneydoğu Anadolu’da 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Batı kesimlerde kuzeyde, doğu kesimlerde güneyde, ortada orta kuvvette, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Marmara’da, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde, İç Anadolu’nun güney ve doğusunda, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusu. güneyden kuvvetli ve fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli olunması gerekiyor. (HABER MERKEZİ)

haberakyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu