Haber

Perde arkasında olaylar kaynamaya başladı! İşte İYİ Parti’nin yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul için düşündüğü isimler.

İyi parti Yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul’da aday gösterilecek isimlerle ilgili kulislerde dikkat çeken bir iddia konuşulmaya başlandı. ÂLÂ Partisi Ankara için Adnan Beker, Kürşad Severli ve Koray Aydın’ın isimlerini düşünürken, İstanbul’da Buğra Kavuncu ve ekonomist Bilge Yılmaz’ın isimleri konuşuluyor.

İYİ PARTİ YEREL SEÇİMLERE FARKLI GİRECEK

Türkiye, Mart 2024’te yapılacak yerel seçim havasına girmiş durumda. Siyasi partiler, özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi hayati öneme sahip büyükşehirlerde adaylarını belirlemek için şimdiden çalışmalara başladı. Genel seçimlerde Millet İttifakı çatısı altında yer alan CHP ve İYİ Parti’nin yerel seçimlerde nasıl bir yol haritası çizeceği merak konusu olurken, ilk izlenim her iki partinin de seçime gireceği yönünde. seçimler ayrı.

İYİ PARTİ HAKKINDA FAYDALARI SARSACAK İDDİA

CHP’li Ekrem İmamoğlu İstanbul’la, Mansur Yavaş Ankara’yla, Tunç Soyer ise İzmir’le ilgilendiğini açıklarken, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu kez seçime ittifak yapmadan gireceğini söyledi. Büyükşehirlerde aday gösterilecek isimleri dikkatle inceleyen UYGUN Partisi hakkında Ankara kulislerini sarsan bir iddia ortaya atıldı.

ANKARA’DA ADNAN BEKER, KÜRŞAD ZORLU VE KORAY AYDIN ​​KONUŞULDU

İddiaya göre İYİ Parti’de Ankara için 3 isim görüşülüyor. Bunlar Adnan Beker, Ankara Milletvekili Kürşad Güçlü ve Koray Aydın.

İSTANBUL İÇİN BUĞRA KAVUNCU VEYA BİLGE YILMAZ

İstanbul’da değerlendirilen isimler ise Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu ve ekonomist Bilge Yılmaz. Buğra Kavuncu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yakın ilişkileriyle tanınıyor. Bilge Yılmaz ise Millet İttifakı’nın genel seçimleri kazanması durumunda UYGUN Partisi’nin Hazine ve Maliye Bakanı olarak görmek istediği kişiydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu