Teknoloji

Samsung Galaxy S24’ün yapay zekası Çin’de farklı çalışacak

Samsung, yeni Galaxy S24 serisinin Galaxy AI yapay zeka özelliklerini duyurdu Çin’de Baidu’nun yapay zeka modeliyle destekleneceği açıklandı . Yani S24 modelleri yapay zeka özellikleri için Google’ın Çin’deki Gemini’si yerine Baidu seçeneğini kullanacak.

Baidu, Ernie sohbet robotunu Samsung’un Galaxy S24 akıllı telefonlarına entegre edecek ve diğer özelliklerin yanı sıra kullanıcıların aramaları gerçek zamanlı olarak tercüme etmelerine olanak tanıyacak.

Chatbotun son sürümü Ernie 4.0 ekim ayında piyasaya sürüldü. Baidu, platformun mana, üretim, akıl yürütme ve hafıza gibi tüm yeteneklere sahip Ernie temel modelinin bugüne kadarki en güçlü versiyonu olduğunu iddia ediyor. Baidu ayrıca Ernie 4.0’ın yeteneklerinin OpenAI’nin GPT-4 modeli kadar gelişmiş olduğunu iddia ediyor.

CEO Robin LiEkim ayındaki Baidu World 2023 etkinliğinde “Ernie bot, çevrimiçi sürümüne kıyasla önemli ölçüde iyileştirildi ve artık GPT-4’ten daha kötü değil” dedi.

Yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre Apple, yakın zamanda Samsung’un 14 yıllık küresel akıllı telefon sevkiyat liderliğine son verdi. Ayrıca IDC, bu hafta yayınladığı bilgilerde iPhone üreticisinin 2023 yılında ilk kez Çin pazarının zirvesine çıkacağını belirtti. Samsung ise ilk beşe giremedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu