Haber

Seçimden sonra KKTC’ye veya Azerbaycan’a gitmesi bekleniyordu! Erdoğan köşeyi dönecek

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde adayların salt çoğunluğu elde edememesi üzerine yeni cumhurbaşkanını seçmek için 28 Mayıs’ta yeniden sandık başına gitti. Türk siyasi tarihinde ilk kez gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden seçildi.

İLK DURAK MOLDOVA OLABİLİR

Türkiye yeni döneme hazırlanırken TBMM’de milletvekilleri yemin edecek, kabineyi Erdoğan kuracak. Bu noktada şimdiye kadar oy Yönetimin ardından yönetime gelen liderler, ilk yurt dışı ziyaretlerini KKTC ve Azerbaycan’a gerçekleştirdi. Ancak bu kez kural bir kez olsun değişebilir; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Perşembe günü AB ve 20’ye yakın ülke cumhurbaşkanının katılacağı Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısı için Moldova’ya gitmesi bekleniyor.

“LİDERLERLE GÖRÜŞEBİLİRİZ”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da dün bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı; “Geleneksel olarak ilk yurt dışı ziyaretlerimiz Kıbrıs ve Azerbaycan’a oluyor. Ancak bu perşembe Moldova’nın merkezinde toplantı var. Şu anda katılıp katılmadığı belli değil. AB ve 20 kadar ülke davetli. liderlerle bir görüşme olabilir. Bir defaya mahsus. Olmazsa da burada. Programlar devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu