Haber

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Karasu ve Söğütlü ilçelerini ziyaret etti

AK Parti’den Serdivan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Alemdar, Karasu ve Söğütlü ilçelerini ziyaret etti.

Karasu Sahil Caddesi’ndeki esnaf ve kahvehaneleri ziyaret eden Alemdar’a, AK Parti Milletvekili Lütfi Bayraktar, Karasu Belediye Başkanı ve adayı İshak Sarı ve Cumhur İttifakı partilerinin üyeleri eşlik etti.

Alemdar, burada yaptığı konuşmada, ekonomik çeşitlilik sağlayan, gelir ve refah düzeyini artıran, aynı zamanda kendi kendine yetebilen şehirler yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Ayrıca kenti deprem başta olmak üzere meydana gelebilecek tüm doğal afetlere karşı daha dayanıklı hale getirmek için çaba göstereceklerini belirten Alemdar, “Karasu her alanda gelecek vaat eden bir ilçe. Başta tarım ve turizm olmak üzere birçok değeri bünyesinde barındırıyor. Bu noktada yereliz ve “Yenilikçi üretimi destekleyeceğiz. İlçemizin iş ve yaşam koşulları açısından çekiciliğini artıracak yeni projeleri hızla hayata geçireceğiz.” ifadesini kullandı.

Alemdar iş insanlarıyla buluştu

Alemdar, Söğütlü ilçesindeki 3. OSB’yi ziyaret ederek iş insanlarıyla buluştu.

Kentteki sanayiciyi küresel rekabette olumlu yönde farklılaştıracak ve markalaştıracak politikaları sürdüreceklerini belirten Alemdar, “Bu doğrultuda kentimizin ekonomisinde sıçrama yapacak tüm hamleleri stratejik projelerle destekleyeceğiz. Yenilenebilir enerji yatırımlarından kentsel tarıma, girişimci dostu uygulamalardan döngüsel ekonomiye, ticaret merkezlerinden sanayi odaklı altyapı ve üst yapıya kadar.” “Konu bu bağlamda gündemimizde olacak.” söz konusu.

İş dünyasıyla temasın artacağını belirten Alemdar, “Yerel yönetim ve sanayi işbirliklerini sistemli hale getireceğiz. Tüm yerel yöneticilerimiz ve siz değerli iş dünyası temsilcileriyle toplantıların sıklığını ve ortak planlamayı artıracağız. Aynı zamanda partimizin politikası olan akıllı ekonomi yaklaşımıyla sanayi işbirliklerini artıracağız.” “Hizmet üretimini sağlayacağız, istihdam olanaklarını artıracağız ve iş gücünün kalitesini artıracağız.” Şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu