Ekonomi

Stifel, Tod’s hisse senedi fiyat hedefini EUR34’ten EUR43’e yükseltti, tutma notunu korudu

Çarşamba günü Stifel finans şirketi, lüks moda şirketi Tod’s SpA (TOD:IM) (OTC: TDPAY) için değerlemesini düzeltti ve hisse senedi fiyat hedefini bir önceki 34,00 Avro’dan 43,00 Avro’ya yükseltirken, hisse senedi üzerindeki Tut notunu korudu.

Revizyon, Tod’un 2023 mali yılı kazançlarını açıklamasını takiben, faiz ve vergi öncesi kar (FVÖK) konsensüsünü %8 aşarak beklentileri aştı. Olumlu performansa rağmen, şirketin 2024 yılına ilişkin görünümü, orta tek haneli büyüme beklentilerinin teyit edilmesiyle ihtiyatlı iyimserliğini koruyor.

Stifel analisti, Tod’un mali sonuçlarında beklenenden daha iyi karlılığa dikkat çekerek, firmanın 2024 ve 2025 mali yılları için hisse başına kazanç (EPS) tahminlerini %9 oranında artırdı. Hisse başına 43 Avroluk yeni fiyat hedefi, L Catterton tarafından Şubat 2024’te başlatılan ihale teklif fiyatıyla uyumlu olarak belirlendi.

Teklif, Tod’s Group’un borsadan potansiyel olarak çıkarılması stratejisinin bir parçası olup, şirket sermayesinin %90’ından fazlasının teklif edilmesi veya borsaya kote olmayan bir kuruluşla birleşmesi halinde gerçekleştirilebilecek bir hamledir.

L Catterton’ın ihale teklifi, Tod’s’un borsa kotundan çıkarılmasını sağlayacak kontrol hissesini elde etmeyi amaçladığı için revize edilen değerlemede önemli bir faktördür. Halihazırda, teklife konu olmayan hisseler sermayenin %64’ünü ve oy haklarının %73,36’sını oluşturmaktadır ki bu da nitelikli çoğunluk anlamına gelmektedir.

Birleşmenin borsa kotundan çıkmak için seçilen yol olması halinde, hisselerini teklif etmeyen hissedarlar ya borsaya kote olmayan şirkette hisse senedi alacak ya da tasfiye değeri alacaklardır. Bu tasfiye değeri, birleşme kararının alınacağı hissedarlar toplantısının duyurulmasından önceki altı ay boyunca hisselerin ortalama kapanış fiyatına göre hesaplanacaktır.

Stifel’in güncellenmiş fiyat hedefi ihale teklif fiyatını yansıtmakta ve Tod’un kurumsal yapısındaki potansiyel değişiklikleri dikkate almaktadır. Finans şirketinin analizi, Tod’s Group’un sahipliğini yeniden yapılandırmaya yönelik mevcut çabalarla uyumlu bir değerlemeye işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu