Ekonomi

Togg sahiplerinin deposu ne kadar dolu olacak? Şarj ücretleri belirlendi

Türkiye’nin kısa sürede büyük mesafe kat ettiği yerli otomobil Togg için teslimat süreci başladı. Çekilişle kazananların belirlendiği Togg’a geçtiğimiz hafta onbinlerce kişi başvurdu.

BUGÜN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TESLİM EDİLECEK

20 bin kişiye verilecek tulumlar kura ile belirlendi. İlk Togg, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edilecek. Togg’un teslimatı bugün saat 16:00’da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek.

HESAPLANAN ŞARJ MALİYETİ

Araçla ilgili en çok merak edilen konulardan biri de kuşkusuz şarj maliyeti. Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren belirlenen yeni fiyatlara göre, 240 kWh’den fazla tüketen konutlar için kwh başına vergiler dahil 2,21 TL fiyatlandırma uygulanmaktadır. İşletmeler için ise tarife 1 kWh/3,78 TL olarak belirlendi.

115 LİRAYA EVDE DOLDURULACAK

Buna göre TOGG’un 52,4 kWh (314 km menzil) bataryaya sahip versiyonu evden 115,8 TL, işyerinden 198 TL masrafla deposunu doldurabiliyor. Aracı TOGG’un hızlı şarj istasyonu Trugo’dan şarj etme maliyeti ise 418,6 TL’ye ulaşıyor. TOGG’nin 88,5 kWh (523 km menzil) pil kapasitesine sahip diğer uzun menzilli versiyonu, deposunu evden 195,5 TL, iş yerlerinden 334,5 TL ve hızlı şarj istasyonu Trugo’dan 707,1 TL’ye şarj ediyor. dolduruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu