Haber

Turgut Altınok emeklilere müjdeyi ardı ardına sıraladı!

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara’nın her karışını gezerek vatandaşlarla temas kurmaya devam ediyor. Sincan’daki Mevlana Spor Kompleksi’nin açılışında konuşan Altınok, şunları söyledi: “İşçilerimize ayda 5 bin lira sosyal yardım desteği sağlayacağız. 1.000 liralık doğalgaz desteği sağlayacağız. “Kart vereceğiz, 2 bin 500 liralık kart da vereceğiz.”söz konusu.

Cumhur İttifakı ABB Adayı Turgut Altınok, seçim çalışmalarına nefes almadan devam ediyor. AK Parti Ankara İl Teşkilatı ile kol kola çalışmalarını sürdüren Altınok’un son durağı Sincan Belediyesi tarafından yaptırılan Mevlana Spor Kompleksi’nin açılışı oldu. Altınok burada, “İşçilerimize ayda 5 bin lira sosyal yardım desteği sağlayacağız. 1.000 liralık doğalgaz desteği sağlayacağız. “Kart vereceğiz, 2 bin 500 liralık kart da vereceğiz” diyerek seçim sözü verdi.

Sincan Belediyesi tarafından yaptırılan Mevlana Spor Kompleksi’nin açılışını Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, AK Parti Sincan Belediyesi Başkan Adayı Murat Ercan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Dava Efe Demirhan, ABB gerçekleştirdi. Küme Başkan Yardımcısı. Fatih Ünal, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Mustafa Özcan ve MHP Sincan İlçe Başkanı Nihat Oğuz Alkan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“XİNJAN’DAN EN AZ YÜZDE 75 OY İSTİYORUZ”

Açılışta yaptığı konuşmada Sincan’dan yüksek oy istediklerini belirten Altınok, “Mahallenizi, sokaklarınızı ve bu Başkentimiz, aziz Ankara’mızın her köşesini eserlerle, hizmetlerle donatacağız. Buna inanıyor musun Sincan? Sincan yüzde 75 destek sağlayacak mı? Yüzde 100’ünü istiyoruz. Hangi partiye oy verdiği önemli değil. Bütün şehrin hizmetkarı olacağız. Hiçbir ayrım yapmadan tüm şehrin, tüm şehrin hizmetkarı olacağız. Sonunda kim kazanacak? Umarım Ankara kazanır. Kazanacaksın. Çocuklarımız ve torunlarımız kazanacak. “Rabbim dilerse” dedi.

“EN UZAK KÖYDEKİ VATANDAŞIN AYAĞI ÇAMURA DOKUNMAYACAK”

Altınok, Malıköy’de yaptığı konuşmada, “İki yıl içinde köyden mahalleye dönüşen alanlar da dahil olmak üzere Ankara’nın köylerini Avrupa standartlarına kavuşturacağız. Yani altyapı anlamında kanalizasyon ve su altyapısını yapacağız. Cumhuriyetimizin başkentinde hâlâ suyu olmayan köyler var. Nüfusu büyük olan köylerimize spor tesisleri yapacağız. Her köyden belediyemize işçi alacağız. Park ve spor tesislerinin bakımını yapacak personel alacağız. Orası parlak olacak. Ankara’nın en ücra yerinde yaşayan hemşerilerimin ayakları bile çamura değmeyecek. Bunu Keçiören’de yaptık.”söz konusu.

“KENDİNE YETERLİ BİR SERMAYE İNŞA EDECEĞİZ”

Eskrimciye destek vereceklerini belirten Altınok, “Ankara’nın köylerinin bahtı değişecek. Tarımsal planlama yapıp kendi kendine yeten bir başkent yapacağız. 7 ilçemizde termal sular var, bunlardan faydalanacağız. Afyon Sandıklı domates ihraç ediyor, Ankara neden olmasın? Kışın bile Ankaralılar sebzelerini kendi şehirlerinden temin edecek. Bu sayede maliyet azalacaktır. Vatandaşlarımız şehrimizde ürettiğimiz sebzeleri daha uygun ve ucuz fiyata tüketecek. Bu yaza kış dahil diyorum. Toprak analizi yapacağız ve analize göre çiftçilerimize tohum vereceğiz. Keçiören Belediyesi’nde büyükşehirde bulunmayan bir sera bulunmaktadır. O serada cet tohumlarından milyonlarca fidan üretiyoruz. Bu tohumları Ankara genelinde ücretsiz olarak dağıtacağız. Evde ve balkonunda yetiştirsin. Konak olmayan köylere yalı yapacağız, mezarlıkları bakımsız olan köylere yalı yapacağız, morg ihtiyacı olan köyler varsa sahipleneceğiz. Ayrıca ürettiklerinizi satabileceğiniz pazar yerleri de oluşturacağız, şu anda yollarda satılıyor. Buralarda ne güvenlik ne de lavabo var, güzel satış alanları oluşturacağız. Bunlar en geç 2 yıl içerisinde çözülecek” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu