Ekonomi

Vera Bradley’nin hisseleri 4. çeyrek kazançlarının kaçırılmasıyla %2 düştü

FORT WAYNE, Ind. – Vera Bradley, Inc. (NASDAQ:VRA) dördüncü çeyrek mali performansını açıkladı; kazançlar analist beklentilerinin altında kalırken gelirler tahminleri neredeyse karşıladı. Şirket hisseleri açıklamanın ardından piyasa öncesi %2 değer kaybederek yatırımcıların kârlılığa dönüş ve gelecek beklentileri konusundaki iyimserliğine işaret etti.

Vera Bradley, dördüncü çeyrekte hisse başına 0,11 dolar kazanç elde etti ve bu rakam analistlerin 0,15 dolarlık tahmininin altında kaldı. Çeyrek geliri 133,27 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 136,05 milyon dolarlık konsensüs tahminini biraz aştı.

İleriye dönük olarak Vera Bradley, 2025 mali yılı için 0,54 ila 0,62 dolar aralığında hisse başına kazanç öngörerek 0,70 dolar olan analist konsensüsünün altında kaldı. Şirket, yıl için 460 milyon ila 480 milyon dolar arasında gelir öngörüyor ve bu da beklenen 490,32 milyon doların altında kalıyor.

Vera Bradley CEO’su Jackie Ardrey, şirketin stratejik girişimlerine olan güvenini dile getirerek şunları söyledi: “Geri dönüş hikayemizin ilk tam yılını tamamlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Brüt kar marjı yönetimi ve maliyet kontrolü konusundaki disiplini geliştirdik ve bu disiplin devam edecek. Stratejik çabalarımız satış tabanımızı istikrara kavuşturmaya ve büyütmeye odaklanmıştır.”

Şirketin maliyet yönetimine ve Restorasyon Projesi de dahil olmak üzere stratejik planlamaya odaklanması, Vera Bradley’i uzun vadeli, karlı bir büyüme için konumlandırmayı amaçlıyor. Şirket belirsiz bir perakende ikliminde yol alırken, bilançosunun gücünün ve Project Restoration aracılığıyla müşteriye yönelik planlanan değişikliklerin önümüzdeki yıl yeniden yapılanma çabalarını desteklemesi bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu