Haber

Yavru vaşak bakım merkezinin simgesi oldu

Yavru vaşak bakım merkezinin simgesi oldu

KARS Kars’ta nesli tükenmekte olduğu için Uluslararası Doğayı Koruma Birliği tarafından kırmızı listeye alınan ve köylüler tarafından bitkin halde bulunarak koruma altına alınan yavru vaşak, hızla büyüyünce rehabilitasyon merkezinin maskotu oldu. .

Kars’ın Kağızman ilçesinde nesli tükenen yavru vaşak, Doğa Koruma Milli Parklar 13. Bölge Müdürlüğü Kars Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. DKMP ekipleri tarafından Kafkas Yaban Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen yavru vaşak burada tedavi altına alındı. Şimdi ise çok küçük yaşta merkeze getirilen vaşak, konusunda uzman veteriner hekimler tarafından bakım ve tedavi altına alındı. Hızla büyüyen vaşak, Kafkas Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin maskotu oldu ve kendisine bakan veteriner hekimlerle yakın bir bağ kurdu. Vaşak yavrusu zaman zaman veterinerlerle oyun oynar, bazen de bakıcılarına kızar. Sempatik vaşağın sempatik ve kızgın halleri kameralara yansıdı. DKMP 13. Bölge Müdürlüğü Kars Şube Müdürü Resul Gök, yavru vaşak bulunduğunda çok küçük olduğunu söyledi.

Öte yandan Kafkas Yabani Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakım ve tedavisi devam eden yavru vaşakın rutin bakımı uzman veteriner hekimler tarafından yapılıyor. Katı yiyecekler de yemeye başlayan yavru vaşak hızla büyüyor. Yavru vaşak, tedavisinin ardından doğal ortamına bırakılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu