Haber

Antep’te Yeşil Sol seçmen ve Vatan Partisi sandık görevlileri: Oy kullanamadılar

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri için oy verme işlemleri sabah 08.00’den itibaren devam ediyor. Yeşil Sol Parti seçmeni olduğu belirtilen Antep’te bin kişinin bilgisi dışında Vatan Partisi adına sandık kurulu üyeliğine getirildiği ve bu nedenle oy kullanamadığı belirtildi.

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Gaziantep’te birden fazla Yeşil Sol Parti’ye oy veren bine yakın kişi bilgileri olmadan Vatan Partisi adına sandık kurulu üyesi olarak ihbar edildi. Özellikle yaşlı ve okuma yazma bilmeyen seçmenler sandık kuruluna giremedi. kayıtlı oldukları sandıklarda oy kullanırlar.

Kayıtlı oldukları sandıklara gittiklerinde durumdan haberdar olan seçmenler, görev yaptıkları sandıklarda ellerinde 142 belge olmadığı için oy kullanamadı. Durumla ilgili tutanak tutulmuştur.

İlçe Seçim Kurulu, “Vereceğimiz belgeyi alırlarsa oy kullanabilirler” cevabını verdi. Muhalefet seçmeninin oy kullanmasını engellemeye yönelik bu girişime karşı HDP ve Yeşil Sol Parti Seçim İzleme ve Entegrasyon Merkezi gerekli girişimlerini sürdürüyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu