Ekonomi

BofA, Fed politika değişikliği nedeniyle EURUSD yıl sonu tahminini 1,12’ye düşürdü

Cuma günü Bank of America (BofA), EURUSD döviz çifti için tahminini revize ederek, daha önce öngörülen 1,15 seviyesinden yıl sonuna kadar 1,12 seviyesine ulaşmasını bekliyor.

Ayarlama, Federal Rezerv’in faiz oranı politikasındaki bir değişikliği takip ediyor ve ilk indirimin Haziran yerine Aralık ayında yapılması bekleniyor. BofA, Fed’in faiz indirimine gitmemesi ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalardan kaynaklanabilecek potansiyel risklere dikkat çekti.

Firma ayrıca tırmanan jeopolitik gerilimlerin, yükselen petrol fiyatlarının ve ısrarla yüksek seyreden ABD faiz oranlarının gelişmekte olan piyasalar (GOÜ) üzerindeki etkisini de vurguladı. Bu faktörlerin önemli zorluklar olarak tanımlanması, BofA’nın USD/JPY döviz kuru tahminlerini de revize etmesine neden oldu.

Banka şimdi USD/JPY’nin 2024 sonunda 155’e ve 2025 sonunda 147’ye tırmanacağını öngörüyor ki bu da en son Federal Rezerv tahmin ayarlamalarına dayanan yukarı yönlü bir revizyon.

BofA ayrıca USD/JPY üzerindeki duruşunu hafif kısa bir pozisyondan satın almaya kaydırarak ticaret stratejilerinde bir değişiklik olduğunu gösterdi. Firma, pozisyonlarının çoğunun hafif olduğunu ve şu anda döviz ticaretine temkinli bir yaklaşım önerdiğini belirtti.

Döviz piyasası dinamiklerinin daha geniş bağlamında BofA, daha güçlü bir ABD dolarının spekülatif işlemlerden ziyade gerçek para hareketlerine bağlı olacağını belirtti. Bu bakış açısı, tüccarlar tarafından yapılan kısa vadeli bahislerin aksine kurumsal yatırımcıların gerçek fon akışını dikkate almaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu