Haber

CANiK Takımı IDPA Türkiye Şampiyonası’nda ödüllerini topladı

CANiK Takımı sporcuları, CANiK ana sponsorluğunda bu yıl Cumhuriyetin 100. yılı şerefine Bulgaristan’da düzenlenen ve birçok ülkeden yarışmacıların katıldığı IDPA Türkiye Şampiyonası’nda ödüller topladı.

Spor atıcılığında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri haline gelen Türkiye, şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi. Cumhuriyetin 100. yılı şerefine bu yıl düzenlenen IDPA (Uluslararası Savunma Tabancası Birliği) Türkiye Şampiyonası, Bulgaristan’da gerçekleştirildi. Dünyanın önde gelen sporcusu CANiK’in desteklediği şampiyonaya Macaristan, Polonya, Romanya, İtalya, Litvanya, Bosna Hersek, Sırbistan, Ukrayna, Hırvatistan, Estonya, Bulgaristan ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 11 ülkeden toplam 111 seçkin katılımcı katıldı. orta kalibreli silah üreticisi, ana sponsor olarak. sporcu yarıştı.

Alperen Kıvılcım genel sıralamada birinci oldu

Daha önce katıldığı birçok uluslararası turnuvada kupayı evine götüren CANiK Spor Atıcılık Takımı, IDPA Türkiye Şampiyonası’nda da ödüller topladı. Alperen Kıvılcım genel sıralamada birinci olarak Carry Optic Master 1, Carry Optic Division Şampiyonu, High Industry ve Carry Optic High Staff ödüllerini alırken, Taha Oğuzhan Kaymak ise Esp-SS kategorisinde 1.lik ödülüne layık görüldü.

“Dünyanın ilgiyle takip ettiği bir marka olduk”

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolu takip ediyor, ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası alanda gururla dalgalandırmaya devam ediyoruz. Bugün, hem savunma sanayimizin hem de sportif atıcılığın en değerli temsilcilerinden biriyiz.” Dünyanın ilgiyle takip ettiği bir marka haline geldik. Geçtiğimiz günlerde elde ettiğimiz ‘dünya şampiyonluğu’nun ardından IDPA Türkiye Şampiyonası’nı da başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sportif atıcılığın yanı sıra sponsorluk desteğimizle sporcuların bu alanda yetişmesine de katkıda bulunuyoruz. “Bu yarışmaların sesi olmaya devam ediyoruz. Ülkemiz için büyük önem taşıyan Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum gününde aldığımız bu değerli ödüllerden dolayı CANiK Spor Atıcılık Takımımızı tebrik ediyorum” dedi. -SAMSUN

korfez-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu