Ekonomi

Kayyum otoparklarından 700 bin araç satışta!

İkinci el pazarında yeni bir soluk! Kayyum otoparklarında yarından itibaren 700 bin araç satışa çıkacak. Bu toplu satışla birlikte ikinci el pazarında ciddi bir düşüş bekleniyor. İşte kayyım otoparklarına bırakılacak 700 bin aracın satışı ve detayları…

Kayyum otoparklarından 700 bin araç satışta! Detaylar burada…

Bildiğiniz gibi trafik yasağı, yanlış park etme, ödenmeyen cezalar, hacizler gibi yasal kısıtlamalar var. Devletin el koyduğu arabalar kayyım otoparklarında korunuyor. Artık büyük otoparklardan ziyade uzun yıllar bekleyen araçların bulunduğu bir nevi çöplüğe dönüşen kayyum otoparklarından beklenen haber geldi.

Bu habere göre, kayyım otoparklarında bulunan 700 bin araç, yarın açık artırmayla satışa sunulacak. 700 bin otomobilin ikinci el pazarına girmesiyle birlikte ikinci el otomobil fiyatlarında ciddi bir indirim beklenmeye başlandı. Bu indirim hamlesi hem tüketiciler hem de bankalar açısından rahatlama yaratabilir. Çünkü birçok banka müşterilerine 250 bin TL’yi aşan kredi vermiyor.

Görünürde sonu yok gibi görünüyor: 100. yıl dönümü Togg konvoyu başladı!

Kayyum otoparklarında bugün itibarıyla toplamda 2 milyon 200 bine yakın araç bulunuyor. Bu araçların birçoğu uzun yıllardır otoparklarda duruyor ve kullanılamaz durumda. Ancak satılan tahmini 700 bin aracın en az 200 bini genç ve 5 yaş altı sıfır otomobiller. Bu da özellikle dolaşıma girecek 200 bin otomobille birlikte ikinci el otomobil sayısında da azalma beklentisi olduğu anlamına geliyor. Bu arabalar yedek parça olarak da dolaşıma sokulabiliyor.

Geriye kalan 1,5 milyon araç ise kayyum otoparklarında kalmaya devam edecek. Bu arabaların satışına ilişkin idari sürenin sona ermesi gerekiyor. Araçlar, devletin yasal koruma süresi dolduktan sonra esatis.uyap.gov.tr ​​adresinde satışa sunuluyor. Yapılacak ihalenin detayları da bu sitede belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu