Haber

CHP’yi eleştiren Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce

CHP’yi eleştiren Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Eğer FETÖ ve PKK ile ilişkiniz bu kadar yavaşsa dolar 100 lira da olsa bu millet size oy vermez. Bu millet güvenliği, terörle mücadeleyi ekmeğin önüne koyar.” ve et.” .

Mersin’in Tarsus ilçesinde temaslarda bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile birlikte gazetecilere açıklamalarda bulundu. Açıklamasında CHP’yi eleştiren İnce, “Dikkatli bakın kim kaybetti. Televizyonda anketörler çıkıyordu, ‘yüzde 62.3 Kemal Kılıçdaroğlu’ dediler mi? ‘Muharrem İnce çekil kenara çekil’ dediler.’ Cumhuriyetin son seçimi.”Batıyoruz, bitiyoruz.’, defol Muharrem İnce’.Anketçiler millete yalan söyledi.Gazeteciler televizyondan çıkıp milletin gözünün içine bakarak yalan söyledi. Sanatçılar bize hakaret etti, salon siyasetçileri kaybetti, ‘Yapmayın, 7 başkan yardımcısı olamaz’ dedik. Mümkün mü? 7 başkan yardımcısı, tespih gibi sıraya diziliyorlardı. ‘Bu mümkün değil, yapmayın’ dedim. ‘Bakın ben hiçbir şey istemiyorum, Ali Babacan’ı ve Davutoğlu’nu bir kenara bırakın’ dedim. Ben de ‘Ben hiçbir şey istemiyorum, yanınıza gelip duracağım’ dedim. “Ben bakanlık da istemiyorum. Ben sadece ‘Meral Hanım başkan yardımcısı olsun, milletvekili olsun’ dedim” dedi.

“Davutoğlu ve Babacan’ın oyu yok”

Kendi açıklamalarının ortada olduğuna dikkat çeken İnce, “Bunu televizyonda söyledim. Sözcü Televizyonunda da söyledim. ‘Peki Davutoğlu’nun, Babacan’ın oyları yok’ dedim. Onların oyu yok. ‘Oylarımız var, bizde’ dedim. ‘Yanına geleceğim, duracağım’ dedim, ‘söz’ dedim. Başkan yardımcılığını istemiyorum. Bakanlığı istemiyorum. Hiçbir şey istemiyorum. ‘Altı kişilik masa aynı zamanda altı kişilik masadır. 7 başkan yardımcısının’. Yedi başkan dersem insanlar seni ciddiye almaz. Seni ciddiye almazlar.’ Bu son seçimdir. “Bu son seçimdir”, milleti korkutarak oy alacaksınız. Öyle bir dünya yok. “Bu son seçim, yoksa cumhuriyet iflas eder. Son seçime gidiyoruz”. Artık bu saçmalıkları söylemeyin. MİT’i verdiniz, milli savunmayı verdiniz, güvenliği verdiniz, eğitim verdiniz. “Ulaşımı falan verdiniz. Belediyenin park ve bahçelerini veremez misiniz? Ver şunu. Hiçbir şey olmayacak. Millete yalan söylemeyin, bu kadar yeter” dedi.

“Hep aynı yalanı söylüyorlar”

Konuşmasına devam eden İnce, “Çorba hükümeti yıkar, doğrudur. Ama güvenlik potayı yıkar. Sizin FETÖ ve PKK ile bu kadar zayıf bir ilişkiniz varsa dolar da olsa bu millet size oy vermez.” 100 lira. FETÖ ile PKK’ya mesafe koyamazsanız, “Eğer mesafe koyamazsanız dolar 100 lira da olsa millet size oy vermez” dedi.

Sosyal medya trollerinin de kaybettiğini anlatan İnce, “Baronlar vardı, hep aynı yalanı söylüyorlardı. Ben anlatmaya çalıştım: ‘Yüzde 60 diye bir şey yok. Yapma, yapma. Kal’ Bu FETÖ’den uzak olun, bu millet terörden korkuyor.’ Nedenini biliyor musunuz, bakın, bin yıldır bu topraklar Moğolları, Bizanslıları, Yunanlıları, İngilizleri, Fransızları, İtalyanları, Rusları görmüş. Onun için bu millet güvenliği, terörle mücadeleyi ön plana çıkarıyor. ekmek ve et. “Bunları anlatmaya çalıştım” diye sözlerini tamamladı. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu