İş

Geekbench 6 Yenilikleriyle Geldi

Cihazınızın veya satın almak istediğiniz cihazların gerçek performansını kusursuz bir şekilde ölçmenizi sağlayan Geekbench 6 yayınlandı.

Geekbench 2019’da yayınlanan beşinci versiyonun ardından, Geliştirici Primate Labs, Geekbench’i çağdaş iş bilgi tabanlarını kullanarak test etmek için güncelledi. Geekbench 6 ile uygulama artık test ederken daha fazla bilgi kullanacak. Geekbench 6, akıllı telefonunuzu kullanma şeklinizi ölçmek için 2023 yılında yeniden tasarlandı ve geliştirildi. Bir cihazın diğerinden daha güçlü olup olmadığını görmemizi sağlayan bu uygulama yenilenen özellikleriyle kullanıma sunuldu.

Geekbench’in bu yenilemesindeki en büyük değişiklik, veri kümelerini daha çağdaş akıllı telefon kullanımını daha iyi yansıtacak şekilde güncellemesidir. Bunun dışında çağdaş seb tasarım standartlarını temsil eden HTML örnekleri de eklenmiştir. Uygulamaya, içe aktarma testleri için daha geniş bir manzara kitaplığı ve navigasyon için daha büyük haritalar dahildir.

Geekbench 6 Özellikleri Arttırıldı

2023 yılının akıllı telefon ve cihaz kullanımını daha doğru yansıtırken, uygulamaların günlük olarak üstlendiği iş yüklerine yakın sonuçlar verecektir. Geekbench’in geliştiricisi Primate Labs, makine öğrenimi ve diğer heterojen hesaplama iş yüklerinin bir akıllı telefonun performansının daha uygun ölçüsü olduğunu belirterek platforma yeni testler ekledi.

  • arka plan bulanıklık testleri,
  • gelişmiş ışın izleme,
  • Yapay zeka nesne algılama
  • İstenmeyen nesnelerin fotoğraftan otomatik olarak çıkarılması,
  • Makine öğrenimi tasarımları kullanarak fotoğraflardaki nesneleri algılama ve etiketleme,
  • Yazı dillerini kullanarak metnin analiz edilmesi, işlenmesi ve dönüştürülmesi,
  • Daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar,
  • PDF ve HTML5 testlerinde daha karmaşık ve büyük belgeler,
  • Navigasyon testlerindeki daha büyük haritalar hakkında
  • Akıllı telefonunuzun gerçek bütünsel yeteneklerini daha yeterli bir şekilde yansıtmak için iyileştirmeler yapılmıştır.

Geekbench 6 Tamamen Ücretsiz

Bunların dışında Geekbench 6’nın ticari olmayan tüm kullanımları tamamen ücretsiz hale getirildi. Ancak, komut satırı otomasyonu, taşınabilir veya bağımsız sürüm ve çevrimdışı sonuç tekniği gibi ek işlevlerin tümü ‘Pro’ sürümünde mevcuttur. Bu sürüm ise %20 indirimle ve sınırlı bir süre içinde 79 dolardan satışa sunuldu.

Değişen diğer şeyler, daha önce toplam puanın %5’ini oluşturan bir kategori olan Kriptografi’nin tamamen kaldırılmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu