Haber

Hatay’da Türkiye’yi Gündeme Getirecek Çocuk İstismarı: Tahliye Edilen Öğretmen Kaybedildi

Hatay’da bir ilköğretim okulunda beden öğretmeni olan Murat Sağıroğlu, 10 kız çocuğunu 5 yıl boyunca taciz etti, şiddet uyguladı, fotoğraflarını çekti ve diğer öğretmenlere ‘pazarladı’.

Yargılanan Sarıoğlu, tahliye olunca ortadan kayboldu.

Korkunç olayın yaşandığı yer ise Hatay merkeze bağlı Akçaova köyünde bulunan ilköğretim okulu.

Köy okuluna giden HY’nin tek hayali liseye gitmekti. Ancak ailesi bu durumu istemiyordu. O dönemde HY için tek ‘umut ışığı’ beden eğitimi öğretmeni Murat Sağıroğlu’ydu.

Halk TV’nin haberine göre öğretmen” okumana yardım edeceğimSözleriyle umutlanan HY kısa sürede nasıl bir dehşetin içine düştü? Hatay’da dava belgelerine girdi.

Dosyaya göre, bir gün öğretmen Sağıroğlu, HY’den okulun bilgisayar odasına çay getirmesini istedi. HY çayı aldıktan sonra öğretmen Sağıroğlu kapıyı kilitledi.

Sağıroğlu, o sırada 11 yaşında olan öğrencisine, “ seninle birlikte olmak istiyorum” söz konusu.

Sağıroğlu, duyduğu sözlerin dehşetiyle kaçmaya çalışan HY’yi dövüp tecavüz etti.

İstismar burada bitmedi. Sağıroğlu, HY’yi okulun çatısında, tuvalette, soyunma odasında yani fırsat bulduğu her yerde dövdü, tecavüz etti.

Çocuğun çıplak fotoğraflarını ve resimlerini çekti. HY, taciz sonucu hamile kaldı. Sağıroğlu, onu arkadaşının kliniğine götürerek kürtaj yaptırdı.

Durumu öğrendiği takdirde ailesinin onu öldüreceğini düşünen HY, yaşadıklarını kimseye anlatamadı.

İstismar yıllarca devam etti. HY “Okul bitti. Kurtuldum dediğimde taciz devam etti.

Dava belgelerine göre Murat Sağıroğlu, görüntülerle tehdit ettiği HY’yi öğretmen arkadaşları Engin Y., İbrahim O., Abdullah A., Murat O. ve kuzeni Özmen Ö.’ye “pazarladı”.

Bu karanlıktan nasıl kurtulacağını bilemeyen HY, ailesi tarafından köyden bir kişiyle nişanlandı.

Ancak Sağıroğlu’nun HY’yi sürekli gözaltında tutması nişanlısının dikkatini çekti ve olay gün yüzüne çıktı. HY, kendisine bunu yaşatanlardan şikayetçi oldu.

İlk ifadesinde öğretmenleri ve Murat Sağıroğlu tarafından defalarca taciz edildiğini anlatan HY, “ okumak istedim Yaşadıklarım karşısında ailemin beni öldüreceğinden korktum. kimseye söylemedim” söz konusu.

Sağıroğlu, ablasına ve diğer okul arkadaşlarına da aynı şeyleri yaşattığını söyleyerek, kurbanların isimlerini tek tek sıraladı.

Yıllarca dehşete düşen HY’nin ifadeleri üzerine soruşturma başlatılırken, Murat Sağıroğlu hakkında arama kararı çıkarıldı.

Sağıroğlu’nun evine yapılan baskın sırasında vahşetin boyutlarını ortaya çıkaracak ‘deliller’ ortaya çıktı.

Baskın sırasında Sağıroğlu, evin 8’inci katından bilgisayar hafıza kartını fırlattı. Kart yanlışlıkla aşağıda bekleyen jandarma görevlisinin önüne düştü.

Kart üzerinde yapılan incelemede, okuldan diğer öğrencilerin de taciz ettiği görüntülere rastlandı.

Sağıroğlu’nun taciz ettiği 10 öğrenci yaşadıkları dehşeti tek tek anlattı.

Öğrencilerden FY’nin sözleriyle, “ Murat Sağıroğlu 6. sınıftan beri öğretmenim. Hep benimle evleneceğini söylerdi. ‘Ya benimsin ya kara toprağın’ diyordu. Sonra bir gün beni pansiyona davet etti. Bana zorla tecavüz etti. diye bağırdım ve ağzımı kapattım.

Sonra resimlerimin olduğunu söyledi. Tehdit etmeye başladı. Yıllar böyle geçti. Sonra liseye gittim. Bir gün ‘Engin’ adında bir arkadaşı vardı ve ona liseden bir kız ayarlamamı istedi. Temelde bir karmaşa içindeydim. Kimseyi bu işe sürükleyemezdim. Hiçbir annenin çocuğu bunu haketmedi.” söz konusu.

“Çocukluğumu çaldı. Mahkemelerde gençliğimi çalmasını istemiyorum. Liseye gidiyorum. Üniversite sınavını kazanıp gitmek istiyorum. Ailesinden korkuyorum”

Mağdur çocuklardan K.Ç ifadesinde, “ Murat Sağıroğlu beni okula davet etti. Hadi Spor salonuna gidelim. Bağırmak istedim. “Seninle evleneceğim” dedi. Fotoğraflarımı çektiğini bilmiyordum. Beni zorla tehdit ediyor ve yanına çağırıyordu.

Ama ondan şikayetçi değilim. Çocukluğumu çaldı. Mahkemelerde gençliğimi çalmasını da istemiyorum. liseye gidiyorum Üniversite sınavını geçip buradan ayrılmak istiyorum. onun ailesinden korkuyorumdedi.

Murat Sağıroğlu ise “Evim aranırken hafıza kartını camdan attığım doğru. Amacım özel fotoğraflarımı kimse görmesin. Eğer bir şey yaptıysam” diyerek suçlamaları reddetti. Gizli gizli çekerdim görüntüleri” dedi.

Öğrencilerini diğer bireylerle ilgilenmeye zorlamadığını, onların istekleri doğrultusunda hepsiyle birlikte olduğunu savundu.

Öğretmenler Murat Sağıroğlu, Engin Y., İbrahim O., Abdullah A., Murat O. ve Sağıroğlu’nun kuzeni Özmen Ö. Hakkında Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Özgürlükten yoksun bırakma”, “Çocuğun adi cinsel istismarı”, “Reşit olmayanla cinsel ilişki” ve “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlarından dava açıldı.

Murat Sağıroğlu, yargılama sürecinde karar açıklanmadan hızla serbest bırakıldı ve ortadan kayboldu.

Sağıroğlu, 158 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Belge istinaf mahkemesine gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu