Ekonomi

Nivogo, yılın ilk yarısında 7,4 milyon kişinin bir yıllık içme suyu ihtiyacı kadar su tasarrufu sağladı.

Dünyanın en iyi döngüsel ekonomik girişimlerinden biri seçilen Nivogo, 2023’ün ilk yarısında dünyanın geleceğine olumlu katkılarını 2 Ağustos Dünya Limit Aşım Günü için hazırladığı infografik ile duyurdu.

Moda sektörünün doğal kaynak tüketimine dikkat çeken ve doğal kaynakların dünya sınırlarının üzerine çıkmaması için çalışan Nivogo, 2023’ün ilk yarısında elde ettiği su ve karbon tasarrufunu infografikle gözler önüne serdi. 15 marka ortağından aldığı moda ürünlerini Gebze’deki Türkiye’nin ilk ve en büyük yenileme merkezinde yenileyen ve İstanbul’daki 5 mağazasıyla döngüsel ekonomiye kazandıran Nivogo, bir yılda 7,4 milyon kişinin içme suyu tasarrufu sağladı. Yine dünyanın çevresini 4437 kez uçarken oluşan karbon salınımını engelledi.

Geçen yıl yenileme kapasitesini 500 bin adede ve çalışan sayısını 100’ün üzerine çıkaran Nivogo, What Design Can Do tarafından düzenlenen Make It Circular Challenge’da dünyanın en iyi 13 döngüsel ekonomik girişiminden biri seçildi. (WDCD) platformu, IKEA Vakfı’nın küresel bir yan kuruluşu.

 

“Sınırlı kaynakların verimli ve yeniden kullanılması için çalışıyoruz”

Konuyla ilgili olarak Nivogo CEO’su Arnas Akbaş, “2 Ağustos Dünya Limit Aşımı Günü: Global Footprint Network’ün bilgisine göre dünyanın bir yıllık doğal kaynaklarının tüketildiği gündür. Bu tarih, dünyanın 2024’ün doğal kaynaklarını yılın geri kalanında tüketmeye başlayacağı anlamına geliyor. Gezegenimizin kaynakları her geçen gün hızla tükenirken, çevresel etkilerimiz katlanarak artıyor. Nivogo olarak süreci yavaşlatmaya ve elimizdeki sınırlı kaynakları verimli ve tekrar kullanmaya çalışıyoruz. Moda departmanında atıl durumda olan yüzbinlerce eseri yeniden kullanıma kazandırarak sektörün dünyadaki güç ve doğal kaynaklar üzerindeki baskısını azaltıyoruz. Aynı zamanda, gezegenimizdeki çevresel stresi azaltmaya yardımcı oluyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana gösterdiğimiz hızlı büyüme, ulaştığımız mağaza sayısı ve marka işbirliklerimizin başarısının arkasında, geleceğe yaşanabilir bir dünya bırakma arzumuz yatıyor. Döngüsel ekonomiye kazandırdığımız moda ürünleri ile elde ettiğimiz su ve enerji tasarrufu ve önlediğimiz tonlarca karbon salınımı, markamız ve işimiz için motivasyonumuzu daha da artırıyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-onikisubat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
yakacık evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu