Haber

VIEWSONIC, “ViewSonic Eğitimci Topluluğu” ile Eğitim Dünyasını Dönüştürecek

VIEWSONIC, “ViewSonic Eğitimci Topluluğu” ile Eğitim Dünyasını Dönüştürecek

Dünyanın önde gelen görüntüleme ve eğitim teknolojileri üreticisi ViewSonic, dünyanın dört bir yanından eğitimcileri bir araya getiren ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile yabancı dil engelini ortadan kaldırıyor ve Türk eğitimcilere küresel ölçekte kendi dillerinde mesleki gelişim fırsatı sunuyor. Küresel bağlantı ağından faydalanarak oluşturduğu ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile Türk eğitimcilerinin küresel bağlantılar kurarak yenilikçi ders planları oluşturmalarına, ulusal ve uluslararası seminerlere katılarak yaratıcılıklarını geliştirmelerine rehberlik ediyor. ViewSonic Eğitimci Topluluğu kapsamında geliştirdikleri Mesleki Gelişim Sertifika Programı ile branş ve seviye fark etmeksizin okul öncesi, k12 düzeyinde veya üniversitede akademi eğitimi veren her öğretmenin mesleki gelişimini desteklediklerini kaydeden ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M. Başkan Şengür, “ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile Türkiye’de eğitim dünyasını dönüştürürken, “Platformumuzu eğitimcileri bir araya getiren özelliğiyle eğitim dünyasının LinkedIn’i haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Dünyanın önde gelen görüntüleme ve eğitim teknolojileri üreticisi ViewSonic; Yenilikçi çözümleri ile eğitime yenilikçi bakış açıları kazandırmaya devam ediyor. Bu bağlamda oluşturduğu ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile   Dünyanın her yerindeki eğitimcilerin birbirlerini desteklemeleri, bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları ve öğretim uygulamalarını geliştirmeleri için etkili bir platform oluşturur. Eğitimcilerin mesleki gelişimi için en son kaynakları bir araya getiren bir topluluk.   Eğitimcilerin uzmanlık alanları doğrultusunda mesleklerini şekillendirmelerine rehberlik eder. Grup bünyesinde uzman eğitmenler tarafından hazırlanan ve birçok kurstan oluşan Mesleki Gelişim Sertifika Programı ile en güncel bilgi ve uygulamaları eğitimcilerin erişimine sunarak mesleki gelişimi hızlandırır.

Eğitmenlere sonsuz bilgi paylaşımı ve mesleki gelişim fırsatları sunar

ViewSonic olarak donanım, yazılım ve hizmet çözümlerini sorunsuz bir şekilde entegre eden kapsamlı bir eğitim ekosistemi oluşturduklarını vurgulayan Prof. ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M. Lider Şengür ; “Bu ekosistemde değerli bir yere sahip olan ViewSonic Eğitimci Topluluğu ile eğitimcilere sonsuz bilgi paylaşımı, mesleki gelişim, ağ oluşturma ve işbirliği fırsatları sunuyoruz. Ulusal ve uluslararası ölçekte hizmet veren eğitimcileri bir araya getirdiğimiz topluluğumuz aracılığıyla öğretmenler içerik üretme ve deneyimlerini paylaşma olanağına sahip oluyor. Farklı ülkelerdeki meslektaşlarımızın ders etkinliklerine erişerek ders programlarını eğitim dünyasındaki son gelişmeler çerçevesinde şekillendirebiliyor ve mesleki gelişimlerine destek olabiliyorlar.” söz konusu.

 

Zengin, verimli ve kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi

ViewSonic Eğitimci Topluluğu, dünya çapındaki eğitimcilere daha güçlü, verimli ve kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunarak eğitim dünyasının dönüşümüne öncülük ediyor. ViewSonic Eğitmen Topluluğu ile hem yerel hem de global anlamda eğitim sunduklarını kaydeden Dr. Sengur , “Topluluğumuz aracılığıyla eğitimciler farklı ülkelerdeki meslektaşlarının ders etkinliklerine ulaşabiliyor ve içeriklerini kendi dillerinde paylaşabiliyorlar. Örneğin Türkiye’deki bir öğretmen, Kanada’daki bir öğretmenin ders içeriklerini uzmanlık alanı doğrultusunda inceleyerek kendi müfredatını geliştirebilir. Türkiye’deki öğretim elemanları da ders içeriklerini birbirleriyle paylaşabilmektedir. Bu süreç ders entegrasyonunun çeşitliliğine fayda sağlarken aynı zamanda eğitim yaklaşımlarının yenilikçiliği ve uygulanabilirliği ile öğrenci başarısını olumlu yönde etkileyen önemli bir noktadır.” Açıklamalarda bulundu.

 

“Yabancı dil engelini ortadan kaldırdık”

Eğitimciler için dijital bir buluşma noktası olmayı hedefleyen ViewSonic Educator Community, yenilikçi ders içerikleriyle eğitimcilerin mesleki yaşamlarını iyileştirmelerine olanak tanıyor. Platformla eğitimcilere kendi özgün ders içeriklerini oluşturmaları için bir yol haritası sunduklarını belirten, Şengür; “Topluluğumuz aracılığıyla ulusal ölçekte geliştirdiğimiz Mesleki Gelişim Sertifika Programımız ile lisansüstü öğretmenleri, uzman öğretmenleri ve eğitim başkanlarını geleceğin eğitim dünyasına hazırlıyoruz. Tamamen Türkçe olan eğitimlerimizde yabancı dil engelini de ortadan kaldırdık. Eğitimcilerin bu programlara katılabilmeleri için yabancı dil bilmelerine gerek yoktur. Öğretmen adayları, okul öncesi ve K12 düzeyindeki öğretmenler ile üniversitelerde akademik eğitim veren tüm öğretmenler branşlarına bakılmaksızın programımıza katılabilirler. “Örneğin tıp fakültesi öğretim üyeleri ve ilkokul öğretmenleri aynı platformu kullanabilir, her eğitimci platformumuzda yer alan araçları kendi ihtiyaçlarına göre kişiselleştirebilir ve kendi ders materyallerini oluşturabilir” dedi.

 

Uluslararası sertifikaya sahip eğitmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlar

ViewSonic Eğitimci Topluluğu aracılığıyla eğitimcilere sunulan Mesleki Gelişim Sertifika Programı, eğitimcilerin ViewSonic Eğitim analizlerini ve sınıflarındaki tüm eğitim materyallerini kullanarak daha verimli içerikler üretmelerine olanak tanıyor, uluslararası sertifikasyonla bireysel gelişimlerine ve mesleki kariyerlerine katkıda bulunuyor. Eğitimciler, program kapsamında sunulan yüz yüze eğitimler ve çevrimiçi derslerle öğretme ve koçluk becerilerini geliştirerek mesleki gelişimlerini hızlandırabilirler. Uzman eğitmenler tarafından verilen derslerle donatılan program, esnek yapısıyla eğitmenlerin yoğun çalışma hayatlarını sürdürürken kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlıyor. Katılımcılar dersleri online olarak takip edebilir ve kendi hızlarında ilerleyebilirler. Eğitimciler, diğer ülkelerden programa katılan profesyonellerle küresel ilişkiler kurma fırsatına sahip olurken, eğitimi başarıyla tamamladıklarında ulusal sertifika almaya hak kazanıyorlar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu